Kasım 22, 2020

Sosyal Medya Hesapları Nasıl Hacklenir?

Merhabalar,

Bu Makalede Sosyal medya hesapları Nasıl hacklenir? Püf Noktaları Nelerdir bunlardan bahsedeceğim.

Fake Script

Yukarıda gördüğünüz üzere bir “Instagram” Login sayfası.

Fakat bu login sayfasının bir farkı var… Bir sahte script….

Çoğu Hacker’in kullandığı bu fake scriptler iyi kullanıldığı sürece çok etkili bir saldırı yöntemidir. Şuan günümüzde artık çok yaygınlaşan ve bilinen bir yöntemdir. Çoğu zaman işe yarayan güzel başarılar elde ettiren bir saldırı türüdür.

Çalışma Mantığı

Fake scriptlerin çalışma mantığı basittir. internet üzerinden Facebook, Twitter, Instagram, vs. Gibi bir çok sosyal medya platformunun fake scriptini bulabilirsiniz. Bulunan script kullanılması için kendinize ait domain ve hosting olmalı. Bu alınan domainin gerçekçi ve inandırıcı olması için alan adı seçimini doğru yapmak gerekir.

Örneğin; intagramtr.com, veyahut instagramlogin.com, gibi alan adları orjinaline yakın olduğu için kurbanın site üzerinden işlem yapma şansını arttırır.

Herşey hazır saldırıya geçmek istiyorum diyorsanız…. Seçtiğiniz kurbana güven vermeniz gerekmektedir ki kurban hiç şüphe duymadan siteniz üzerinden işlem yapsın. Burda devreye “Sosyal Mühendislik” Dediğimiz insan kandırma sanatı devreye giriyor.

Sosyal mühendislik uygulayarak kurbanı kafalamak gerekiyor. Bunuda akıl oyunlarıyla başaracağız. Kurbana şöyle bir ileti göndereceğiz ve diyeceğiz ki “Bir yardım projesi kampanyası başlatılmış, Sende buna dahil olmak istersen atacağım linkten bu projeye dahil ol.” bu basit bit “Sosyal Mühendisliktir.” Kim yardım etmek istemezki? kurban bu teklifi kabul ettiğinde kurmuş olduğunuz siteye yönlendirme eklemeyi tavsiye ederim. Kurban Fake login sitenizde giriş yaptıktan sonra herhangi bir yardım kampanyası sitesine yönlendirme vererek, giriş sonrası kurbanı o siteye yönlendirmiş olacağız ve kafasını karıştırmış ve asıl amacımız olan kişinin sahte sitemize giriş yapmasıydı ve giriş yapmasını sağlamış olduk. Artık fake scriptimizdeki Login kayıtlarına bakarak Kurbanın Kullanıcı adı ve şifresini görebiliriz.

Umarım Mantığı Anlamışsınızdır Sosyal medya Hesapları Hacklemek biraz zaman ve çokca akıl oyunları ister… Olmuyor diye salmayın uğraşlarınızın ödülü alacaksınız. V

Bu Makelmi Kısa tutuyorum En kısa zamanda Detaylı ve Daha şık bir Anlatımla Tekrar Makale Yazağım. İyi okumalar Sağlıcakla Kalın.

Fake Script Yapmak için; https://www.turkhackteam.org/scripts-templates/1751500-fake-script-nasil-yapilir-detayli-anlatim-serhattht.html

Yardım İçin;

Hakkımda Bilgi İçin; https://www.ugurcanaksoy.com/ben-kimim/

Yazar

Uğurcan AKSOY

Merhbalar, umarım Sitemde Mutlusundur...

BİZİ TAKİP ET

HOŞGELDİNİZ ŞUAN KURULUM AŞAMASINDAYIZ...
EKSİKLERİMİZ, İSTEKLERİNİZ İÇİN LÜTFEN İLETİŞİM ADRESLERİNİ KULLANIN. TEŞEKKÜRLER

X